Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Tauragnų krašto muziejuje iki gruodžio 31 d. Stasio Karanausko kūrybos darbų paroda. Parodos pristatymas lapkričio 22 d. 15 val.

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

2018 Laikas mokytis 1Lapkričio 19–25 d. suaugusių mokymosi savaitė „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį".
Lapkričio 21 d. 13 val. Tauragnų biblioteka ir krašto muziejus kviečia į popietę:
Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje interaktyviu dviračiu keliausime po Rytų Aukštaitiją ir Latviją, žaisime planšetinį žaidimą „Pažink Uteną", aplankysime Utenos kraštotyros muziejų.
Norinčių dalyvauti išvykoje lauksime lapkričio 21 d. 12 val. 30 min. prie Tauragnų kultūros namų.

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Lapkričio 10 d. Vaikų rašytoja Ilona Ežerinytė susitikime su tauragniškiais papasakojo apie savo kūrybą, pristatė vaikams ir jaunimui skirtas knygas. Rašytoja negailėjo gražių žodžių Tauragnų teatro „Mokas" režisierei Loretai Juškėnienei ir vaikų ir jaunimo teatro studijos jauniesiems artistams, suvaidinusiems inscenizaciją „Svajonė" pagal autorės pasaką ‚Mažas raudonas taškelis". Šiais metais Ilonos Ežerinytės knyga „Verksnių klubas" dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Rinkime Metų knygą! Tekstas ir nuotraukos Nijolės Šuminienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Spalio 27 d. vykęs romantinės muzikos vakaras „Po Tauragnų dangum" sulaukė išskirtinio tauragniškių ir svečių dėmesio.
Sausakimšoje salėje koncertą pradėjo UKC Tauragnų skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Gelmė" (vad. Vilma Valienė). Po jų – tradicinė kapela „Salako muzikantai" iš Zarasų KC Salako teritorinio padalinio (vadovas Osvaldas Macijauskas). Susirinkusieji klausėsi ir artimiausių kaimynų – UKC Kuktiškių skyriaus mišraus vokalinio ansamblio (vadovė Ligita Balčiūnienė). Koncertą tęsė uteniškis Leonas Rutkauskas, Širvintų kultūros centro Vileikiškių filialo folkloro ansamblis „Vingiorykštė" (vadovė Audronė Burakovienė), Utenos folkloro ansamblis „Seklytėla" (vadovė Dalia Magylienė). Vakaro koncertą užbaigė tolimiausi svečiai – Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija", kuriai vadovauja Jūratė Stakvilevičienė.
Kolektyvai ir atlikėjai buvo apdovanoti Utenos KC direktoriaus Eriko Druskino pasirašytomis padėkomis bei Tauragnų kultūros skyriaus dovanomis.
Kolektyvams prizus tradiciškai įsteigė ir tauragniškiai. Tauragnų „Gelmę" sveikino Tauragnų krašto bendruomenė, Salako kapelą – Laimutė ir Gintautas Lisauskai, Kuktiškių ansamblį – seniūnas Alvydas Danauskas, Leoną Rutkauską – Audronė Vadišienė, „Vingiorykštę" – Anfiza ir Povilas Vasilkovai, „Seklytėlę" – Birutė ir Antanas Aleknos, „Radviją" – Oksana ir Vygandas Neliupšiai.
Daugiausiai žiūrovų balsų pelnė „Radvija". Jiems atiteko tautodailininkės tauragniškės Stasės Aleknienės sodas.
Renginį vedė Nijolė Šuminienė ir Danguolė Trimonienė.
Pagrindinis šventės rėmėjas – UAB „Utenos prekyba" (direktorius Robertas Miliauskas). Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Spalio 12 d. Gesės vyšnių sode  pasodinta 20 vyšnaičių. Talkoje dalyvavo Tauragnų mokyklos mokinukai su mokytoja, Utenos kraštotyros muziejaus ir seniūnijos darbuotojai. Sodinukai pirkti už projektines lėšas. Projektą remia Utenos rajono savivaldybė
Nuotraukos Nijolės Šuminienės.
Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Spalio 6 d. tauragniškiai rinkosi į ataskaitinį-rinkiminį Tauragnų krašto bendruomenės susirinkimą. Bendruomenės pirmininke dar trejiems metams išrinkta Danguolė Trimonienė.
Po susirinkimo visų laukė graži šventė – UKC Tauragnų skyriaus liaudiškos kapelos "Tauragna" gimtadienis. Šventėje susirinkusiems puikias melodijas dovanojo ne tik tauragniškių kapela, bet ir svečiai – Anykščių KC Viešintų skyriaus kaimo kapela „Vingerinė"(vad. Robertas Raišelis), Kupiškio KC Salamiesčio padalinio kapela „Dvaras" (vad. Almantas Totoris), Zarasų krašto kapela (vad. Stasys Juodvalkis). Nuotaikingą vakarą vedė kaimo moteriškės Ona ir Marijona (Valda Žebelienė ir Danguolė Trimonienė).
Pagrindiniai šventės rėmėjai – Vygandas Leleiva ir Tauragnų krašto bendruomenė. Nuotraukos Dainiaus Atkočiūno, tekstas Danguolės Trimonienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Spalio 4 d. grupelė tauragniškių moterų vyko į Pačkėnus, kur laisvalaikio centro vadovė Loreta Mikalauskienė mokė iš rudeninių klevo lapų pasidaryti skrybėles. Pavyko visoms! Nuotraukos Danguolės Trimonienės 

View the embedded image gallery online at:
http://www.tauragnai.eu/naujienos#sigFreeId204f5b5dae

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Rugsėjo 22 d. tauragniškiai ir svečiai rinkosi į Lygiadienio ir Dagos šventę.
Pasiruošimas prasidėjo dar gerokai iki šventės. Į miestelio skverą ūkininkas Eimantas Rapnikas atvežė presuotų šiaudų ir pasitelkus techniką buvo sukonstruotas didžiulis traukinys. Dėkojam Eimantui, kad tarp rudens darbų surado laiko miestelio papuošimui. Suvienijus kultūros namų, bendruomenės, seniūnijos (puošė Lina Paukštienė), bibliotekos (puošė Nijolė Šuminienė), mokyklos (puošė vaikai su mokytoja Aldona Tartiliene), Tauragnų seniūnaitijos (seniūnaitė Giedrė Tubelienė), Piliakalnio seniūnaitijos (seniūnaitė Danutė Valkauskienė), Klykių bendruomenės (pirmininkė Rita Butavičienė) kūrybines jėgas ir pasitelkus išmonę Rudens traukinys buvo papuoštas ir laukė keleivių! Jų tikrai netrūko. Buvo smagu žiūrėti, kaip pravažiuodami sustoja visai nepažįstami žmonės ir fotografuoja. Daug gražių žodžių išgirdom.
Pagal senovinius papročius susirinkusieji į šventę ėjo pro simbolinius vartus, už jų turėjo palikti visa, kas bloga, ir apsišlakstę rankas ir veidą vandeniu įeiti su geromis mintimis ir ramybe širdyje.
Jonė Šinkūnaitė supažindino susirinkusius su savo augintiniu – gražuoliu poni arkliuku Goša. Labai gražų šiaudinį oželį, kuris buvo skirtas paaukoti Dievams, sukūrė Janė Šinkūnienė. Skambėjo senovinė malda – padėka dievams už derlių. Ruginis uždegė šiaudinį ožį – tai simbolinė auka dievams. Sustoję ratu aplink laužą, susikibę už rankų renginio dalyviai kreipėsi į ugnelę Gabiją, kartu prisimindami, kad rugsėjo 22-oji – ir Baltų vienybės diena. Žemyna į salę atnešė ugnies nuo degančio laužo – kad šildytų visą šaltąjį laikotarpį.
Salėje skambėjo moterų folklorinio ansamblio atliekama daina, visus sveikino Ruginis ir Žemyna (Bronė ir Vidas Juknevičiai), seniūnas Alvydas Danauskas. Ant bendro stalo tauragniškiai dėjo rudens gėrybes, sveikino vieni kitus linkėdami darnos, vienybės, džiaugdamiesi geru derliumi.
Nuotaikingą spektaklį – komediją pagal Vytauto Kupšio pjesę „Jaunikio medžioklė" parodė Anykščių kultūros centro Skiemonių skyriaus mėgėjų teatras (režisierius Gintautas Eimanavičius).
Ačiū visiems už gražų bendrą darbą. Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Saulėtą rugsėjo 20 dieną su mokiniais keliavome po Aukštaitiją. Puikią edukacinę pamoką pravedė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos darbuotojas Linas. Lankėmės Labanoro regioninio parko lankytojų centre. Šiame centre vaikai žaisdami, technologijų pagalba galėjo pasitikrinti žinias apie gamtą, pasigrožėti ežerais, pelkėmis, įminti ne vieną paslėptą mįslę. Nusifotografavome prie Labanoro naujai atstatytos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios. Daug naujo sužinojome aplankę Ežerų žvejybos bei Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus. Įveikėme aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje laiptelius – užlipome į Mindūnų apžvalgos bokštą. Gerokai po pusiaudienio, nuriedėję 120 kilometrų, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių, grįžome namo. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

20180915 155927 1024x576

Rugsėjo 15 d. Tauragnų bibliotekoje pristatyta Antano Žilėno knyga „Parubežys ir parubežiniai". Knyga skirta Lietuvos nepriklausomybės 100-čiui ir Pasienio policijos 95 metų sukakčiai paminėti. Popietėje dalyvavo knygos autorius Antanas Žilėnas, etnologas, liaudiškų dainų atlikėjas Rimantas Klimas, Kirdeikių kaimo kapelos kolektyvas (vad. Danutė Aidukienė), tauragniškiai ir svečiai. Svarbiausios knygos akimirkos atsispindėjo veikiančioje parodoje „Utenos pasienio policija 1924–1939 m."
Tekstas ir nuotraukos Nijolės Šuminienės. Daugiau nuotraukų...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Rugsėjo 11 dieną lankėmės miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkė Nijolė pasveikino ir įteikė diplomus antrokei Brigitai Gaižutytei bei ketvirtokei Inesai Deveikytei už dalyvavimą konkurse „Vasara su knyga", supažindino su naujomis knygomis, kvietė aktyviai jas skaityti. Džiaugėmės įspūdinga laivų paroda. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big