Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Artėjant Dainų šventei, birželio 9 d. šimtas Lietuvos mėgėjų teatrų, tame tarpe ir UKC Tauragnų skyriaus mėgėjų teatras ,,Mokas" bei Vaikų ir jaunimo teatro studija, dalyvavo Teatro dienos generalinėje repeticijoje Telšiuose. Savo programa tauragniškiai pagerbė Tautos Šviesulį – Vydūną. Informacija Loretos Juškėnienės, nuotraukos Linos Paukštienės. 

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Pirmosios pradalgės šventė
Birželio 9 dieną Tauragnų krašto bendruomenė kartu su UKC Tauragnų skyriumi ir Klykių bendruomene jau trečią kartą Klykiuose organizavo Pirmosios pradalgės šventę. Šiais, šimtmečio metais, šventė prasidėjo istorinės vėliavos iškėlimu prie Klykių bendruomenės namų. Pirmininkė Rita Butavičienė supažindino su kaimo istorija.
Po oficialiosios dalies būrys vyrų patraukė į pievą. Pjauti jiems skambiomis dainomis padėjo Tauragnų skyriaus folklorinio ansamblio moterys, jos ir blynų su dažiniu šienpjoviams į pievą atnešė. Oras buvo puikus, nuotaika gera, tai dalgio aštrumą išbandė ir kelios moterys.
Kai žolelė gražiai sugulė į pradalgius, visi rinkosi po gražuoliu Klykių ąžuolu. Čia vaišinosi šaltibarščiais su bulvėmis, naminiu sūriu, šoko ir dainavo. Linksmino Tauragnų skyriaus kapela, vadovaujama Vilmos Valienės.
Projektą „Bendruomeniškumą stiprinantys tradiciniai etnokultūriniai renginiai Tauragnuose" remia Utenos rajono savivaldybė.
Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Gegužės 26 d. Tauragnuose jau trečią kartą koncertavo grupė „Goff-Company" – avangardinio džiazo trio (Nikolaj Rubanov, Aleksej Ivanov, Grigorij Kofman). Nuotraukos Sigitos Godeliauskienės 

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Gegužės 18 d. Sekminės Tauragnuose. Nuotraukos Žymanto Trimonio. Žiūrėti...9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Gegužės 12 dieną Tauragnų krašto bendruomenė ir UKC Tauragnų skyrius pakvietė į Bendruomenės gimtadienio ir Vyšnių žydėjimo šventę. Tauragnų bendruomenė įkurta prieš 15 metų, o pasigrožėti žydinčiomis vyšnaitėmis žolininkei Eugenijai Šimkūnaitei skirtame sodelyje tauragniškiai ir svečiai pakviečiami penktą kartą.
Šventėje dalyvavo ir susirinkusius sveikino prof. Romas Pakalnis ir doc. Živilė Lazdauskaitė, Utenos kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, Klykių bendruomenės atstovai su pirmininke Rita Butavičiene.
Šventės dalyviai žiūrėjo Tauragnų kultūros namų paruoštą literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Kaip žydėjimas vyšnios". Puikių dainų padovanojo ir svečiai – UKC moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė" (vadovė Aušrelė Baltuškienė) ir Gintaras Trimonis, kuris dainavo pritardamas gitara.
Antroji šventės dalis nusikėlė į vyšnių sodelį. Čia susiskirstę į tris būrius susirinkusieji dainavo dainas, kurių juos išmokė „mokytojai" – A. Baltuškienė, G. Trimonis ir Pranas Virvytis. Skambėjo dainos, čiulbėjo paukščiai, vėjelis paberdavo žiedlapių lietų... Puiki nuotaika neapleido iki pat šventės pabaigos. Iš sodelio pakraščio atsklido gardūs kvapai – muziejininkė Gražina virė dilgėlių sriubą. Vaišių pabaigoje visi vaišinosi vyšnių tortu ir sudainavo jau tradicine tapusią dainą „Kaip žydėjimas vyšnios". Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Nuo šiol ir čekai žino, kokie gražūs mūsų Tauragnai. Pedagogai iš Čekijos pietuose esančio Tršėbonio (ček.Trebon) miesto pas mus atvyko gegužės 10 dieną visai neatsitiktinai. Jų ir Utenos Krašuonos progimnazijos draugystė užsimezgė jau gana seniai, o tradicija kas dveji metai susitikti Čekijoje arba Lietuvoje tęsiasi iki šiol. Šiemet vėl visi atidardėjo ir iki Tauragnų. Iš pradžių nerimavau, ką čia jiems reiks parodyti, kuo nustebinti, ką papasakoti, tačiau dar kartą įsitikinau, kad gyvenu tarp gerų žmonių ir kartu galim gražiai ir jaukiai priimti kad ir karalių. Mokyklos darbuotojos - Daiva, Laima ir nepakeičiama Vitutė - plušo ir man padėjo skanias vaišes išruošti, Bronė Juknevičienė puikiai mūsų apylinkes, Eugeniją Šimkūnaitę, jos atminimui skirtą vyšnių sodą pristatė. Ir šis sodas svečius tiesiog pakerėjo. Kartu su ežerais ir mūsų kalvomis, laukais, iš kurių aš, Rita, Inga, Vitalija vaistažoles kruopščiai rinkome ir atvykusius svečius jomis apdovanojome, į Ingos siūtus dailius maišelius sudėjome. Aišku, Tauragniškių nenustebinsiu, kad muziejininkė Gražina ypatingą dilgėlių sriubą išvirė, bet šįkart ta sriuba buvo stebuklingai skani - visi gyrė gyrė gyrė ir dar kartą gyrė.
Ačiū visiems, kurie prisidėjo ir padėjo iki pat Čekijos nuskraidinti puikius įspūdžius iš Tauragnų. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Gegužės 4 d. gražiausios dainos ir žodžiai buvo skirti Mamoms. Jas sveikino darželio ir mokyklos vaikai, puikų koncertą padovanojo UKC Leliūnų skyriaus dainavimo studija "Aušra", vadovaujama Aušros ir Edmundo Gutauskų. Susurinkusieji ypač laukė Tauragnų vaikų ir jaunimo studijos premjeros – spektaklio "Svajonė" pagal Ilonos Ežerinytės pasaką "Mažas raudonas taškelis". Mažųjų artistų ir režisierės Loretos Juškėnienės darbas tauragniškių buvo sutiktas gausiais aplodismentais ir gėlėmis. Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Danguolės Trimonienės, Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Išvažiuoti ir pakeisti aplinką, pamatyti ir sužinoti, patirti ir išmokti - itin sveika. Praėjusią savaitę (gegužės 2 d.) su mokiniais išsiruošėm pas kaimynus - lankėmės Leliūnų meno centre. Centro šeimininkė Ramunė mus maloniai priėmė ir vaikams daug apie keramiką papaskojo. O tada atsiraitojome rankoves ir kibome į darbus, nes daug smagiau patiems išbandyti, negu vien, kad ir įdomių, pasakojimų klausyti. Gavę molio, plojom, kočiojom, klijavom, raižėm. Kūrybinio proceso metu šypsojomės, bendravom, garsiai reiškėm emocijas - ir kai puikiai sekėsi, ir kai molis pirštukų neklausė. Galutinis rezultatas - puikus! Kurti mamų portretai - nepakartojamai įspūdingi. Teliko kantriai išlaukti, kol krosnyje bus išdegti. Ačiū Ramunei už puikiai praleistą laiką, plačią šypseną, gražius ir šiltus žodžius, o kraštietei Leliūnų bibliotekininkei Danutei - už saldžius kukurūzus.
Po edukacinės pamokos užsukome ir į Vytauto Valiušio keramikos muziejų. Tiek puodynių, ąsočių, vazų daugybės vienoje vietoje mokiniai nebuvo matę. Aikčiojo ir smalsiai klausėsi puodžių karaliaus Vytauto šmaikščių pasakojimų apie nuveiktus darbus, pasiektą rezultatą. Esu dėkinga, kad parodė mokiniams, kaip žiedžiamos puodynės, leido ir patiems žiesti pabandyti. Darbas su moliu tiek vaikus sužavėjo, jog trečiokas Deividas neabejodamas pareiškė, kad užaugęs bus keramikas. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti nuotraukas... 

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Balandžio 27 d. UKC Tauragnų skyriaus kapela "Tauragna" (vad. Vilma Valienė) koncertavo Kazitiškyje. Nuotraukos Romo Tubelio 

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Balandžio 23–29 d. vyko 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį". Utenos raj. bibliotekos savaitę pradėjo kraštiečių poezijos skaitymu. Antradienio popietę susirinkusios Tauragnų bibliotekoje skaitytojos prisiminė savo krašto poetus, skaitėme jų poeziją. Tauragniškė, ilgametė „Moko" teatro artistė Valda Žebelienė perskaitė savos kūrybos eilėraščius. Popietėje dalyvavo Klykių kaimo bibliotekininkė Ona Šyvienė ir šios bibliotekos skaitytojos. Tauragnų krašto muziejininkė Gražina Grašienė vaišino gardžia dilgėlių sriuba.
Kita popietė, minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, buvo skirta mažiesiems skaitytojams. Utenos Europe Direct vadovė Jūratė Vaškelienė bendravo su Tauragnų mokyklėlės mokiniais popietėje „Pažinkime Europą". Vaikai žiūrėjo skaidres apie Europos Sąjungą, dalyvavo viktorinoje. Už teisingus atsakymus buvo apdovanoti saldžiais prizais. Spalvino įvairių Europos miestų paveikslėlius, džiaugėsi dovanų gautomis knygelėmis.
Tekstas ir nuotraukos Nijolės Šuminienės. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big