Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Rugsėjo 22 d. tauragniškiai ir svečiai rinkosi į Lygiadienio ir Dagos šventę.
Pasiruošimas prasidėjo dar gerokai iki šventės. Į miestelio skverą ūkininkas Eimantas Rapnikas atvežė presuotų šiaudų ir pasitelkus techniką buvo sukonstruotas didžiulis traukinys. Dėkojam Eimantui, kad tarp rudens darbų surado laiko miestelio papuošimui. Suvienijus kultūros namų, bendruomenės, seniūnijos (puošė Lina Paukštienė), bibliotekos (puošė Nijolė Šuminienė), mokyklos (puošė vaikai su mokytoja Aldona Tartiliene), Tauragnų seniūnaitijos (seniūnaitė Giedrė Tubelienė), Piliakalnio seniūnaitijos (seniūnaitė Danutė Valkauskienė), Klykių bendruomenės (pirmininkė Rita Butavičienė) kūrybines jėgas ir pasitelkus išmonę Rudens traukinys buvo papuoštas ir laukė keleivių! Jų tikrai netrūko. Buvo smagu žiūrėti, kaip pravažiuodami sustoja visai nepažįstami žmonės ir fotografuoja. Daug gražių žodžių išgirdom.
Pagal senovinius papročius susirinkusieji į šventę ėjo pro simbolinius vartus, už jų turėjo palikti visa, kas bloga, ir apsišlakstę rankas ir veidą vandeniu įeiti su geromis mintimis ir ramybe širdyje.
Jonė Šinkūnaitė supažindino susirinkusius su savo augintiniu – gražuoliu poni arkliuku Goša. Labai gražų šiaudinį oželį, kuris buvo skirtas paaukoti Dievams, sukūrė Janė Šinkūnienė. Skambėjo senovinė malda – padėka dievams už derlių. Ruginis uždegė šiaudinį ožį – tai simbolinė auka dievams. Sustoję ratu aplink laužą, susikibę už rankų renginio dalyviai kreipėsi į ugnelę Gabiją, kartu prisimindami, kad rugsėjo 22-oji – ir Baltų vienybės diena. Žemyna į salę atnešė ugnies nuo degančio laužo – kad šildytų visą šaltąjį laikotarpį.
Salėje skambėjo moterų folklorinio ansamblio atliekama daina, visus sveikino Ruginis ir Žemyna (Bronė ir Vidas Juknevičiai), seniūnas Alvydas Danauskas. Ant bendro stalo tauragniškiai dėjo rudens gėrybes, sveikino vieni kitus linkėdami darnos, vienybės, džiaugdamiesi geru derliumi.
Nuotaikingą spektaklį – komediją pagal Vytauto Kupšio pjesę „Jaunikio medžioklė" parodė Anykščių kultūros centro Skiemonių skyriaus mėgėjų teatras (režisierius Gintautas Eimanavičius).
Ačiū visiems už gražų bendrą darbą. Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Saulėtą rugsėjo 20 dieną su mokiniais keliavome po Aukštaitiją. Puikią edukacinę pamoką pravedė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos darbuotojas Linas. Lankėmės Labanoro regioninio parko lankytojų centre. Šiame centre vaikai žaisdami, technologijų pagalba galėjo pasitikrinti žinias apie gamtą, pasigrožėti ežerais, pelkėmis, įminti ne vieną paslėptą mįslę. Nusifotografavome prie Labanoro naujai atstatytos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios. Daug naujo sužinojome aplankę Ežerų žvejybos bei Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus. Įveikėme aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje laiptelius – užlipome į Mindūnų apžvalgos bokštą. Gerokai po pusiaudienio, nuriedėję 120 kilometrų, šiek tiek pavargę, bet pilni įspūdžių, grįžome namo. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

20180915 155927 1024x576

Rugsėjo 15 d. Tauragnų bibliotekoje pristatyta Antano Žilėno knyga „Parubežys ir parubežiniai". Knyga skirta Lietuvos nepriklausomybės 100-čiui ir Pasienio policijos 95 metų sukakčiai paminėti. Popietėje dalyvavo knygos autorius Antanas Žilėnas, etnologas, liaudiškų dainų atlikėjas Rimantas Klimas, Kirdeikių kaimo kapelos kolektyvas (vad. Danutė Aidukienė), tauragniškiai ir svečiai. Svarbiausios knygos akimirkos atsispindėjo veikiančioje parodoje „Utenos pasienio policija 1924–1939 m."
Tekstas ir nuotraukos Nijolės Šuminienės. Daugiau nuotraukų...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Rugsėjo 11 dieną lankėmės miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkė Nijolė pasveikino ir įteikė diplomus antrokei Brigitai Gaižutytei bei ketvirtokei Inesai Deveikytei už dalyvavimą konkurse „Vasara su knyga", supažindino su naujomis knygomis, kvietė aktyviai jas skaityti. Džiaugėmės įspūdinga laivų paroda. Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big