Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Kovo 29 d. 18 val. UKC Kuktiškių skyriaus mėgėjų teatro spektaklis – Edmundo Untulio komedija "Keista liga". Rež. Ligita Balčiūnienė.

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Kovo 15 d. Pasvalio kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės ,,Šimtakojis 2019“ regioninis turas. Utenai atstovavo UKC Tauragnų skyriaus vaikų ir jaunimo teatro studija. Tauragniškiai parodė spektakliuką ,,Svajonė“ pagal Ilonos Ežerinytės pasaką ,,Mažas raudonas taškelis“ (rež. L. Juškėnienė). Informacija L. Juškėnienės, nuotraukos L. Paukštienės

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Kovo 9 d. tauragniškiai ir svečiai minėjo net tris prasmingas datas: Lietuvos vardo rašytiniuose šaltiniuose paminėjimo 1010-ąsias metines, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir kraštietės dr. Eugenijos Šimkūnaitės 99-ąsias gimimo metines.
Šventės pradžioje miestelio centre tauragniškiai ir svečiai sudėjo trispalvį žodį LIETUVA. Salėje susirinkusius sveikino seniūnas Alvydas Danauskas, mažieji tauragniškiai, vadovaujami mokytojos Aldonos Tartilienės. Prisiminimais apie E. Šimkūnaitę pasidalino prof. Romas Pakalnis, E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo pirmininkė Birutė Karnickienė, botanikė doc. Živilė Lazdauskaitė. Buvo skaitomi prisiminimai iš knygos „Amžinai žydėk, atminimo vyšnia“, skambėjo tradicinė daina „Kerėtoja“.
Šventėje taip pat dalyvavo Utenos kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė, kraštietis, Tauragnų krašto garbės pilietis Romualdas Šimkūnas ir kt.
Puikų koncertą dovanojo Utenos kultūros centro kolektyvai, vadovaujami maestro Adolfo Driuko. Grojo styginių kvartetas, orkestras, dainavo vyrų vokalinis ansamblis „Aukštaičiai“. Tekstas Danguolės Trimonienės. Nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Užgavėnės Tauragnuose. Nuotraukos Reginos Mačienės ir Žymanto Trimonio. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

„Atsimenu, kokį didelį įspūdį vaikystėje man padarė apsilankymas planetariume, ir pagalvojau, kad pradinukams galėčiau padėti susidomėti pasaulio pažinimo mokslais, padaryti šią patirtį įspūdingesnę“, – laiške rašė užsienyje gyvenantys Kęstutis su žmona Agne. Jie mums skyrė 100 eurų kelionei  –  ten, kur vaikams būtų nauja, kur žinios, daug įspūdžių, kur technologijos.
Domėjausi naujai atsidariusiais muziejais, nes daugelį seniau įsikūrusių jau esame aplankę. Radau. Keliaujam!
Kovo 5 dieną daug kas šventė Užgavėnes, o mes važiavome į Vilnių. Ten mūsų laukė Nemuziejus ir Iliuzijų muziejus. Štai akiniai  –  ir tu laiko mašina leki 700 metų atgal į praeitį. Istorija virsta tikrove, o tu  – jos dalimi. Šių laikų technologijos daro stebuklus  –  nejudėdami iš vietos vaikštinėjome po gražiausias Lietuvos apylinkes  –  miestus, kaimus, pajūrį. O iliuzijos užbūrė. Mokiniai pasipildė daugybe teigiamų emocijų, išbandė visokias paslėptas gudrybes, bandė įminti fizikos, chemijos paslaptis. Neįtikėtina, kad muziejus gali suteikti tiek laimės. Žinios, pateiktos taip įdomiai, tikrai išliks ilgiau.
Ir dar viena svajonė išsipildė. Visai neseniai per pamokas skaitėme ir kalbėjomės apie traukinius. Beveik visi mokiniai nebuvo jais važiavę. Geriausias laikas yra dabar  –  pagalvojau. Po muziejų  –  į Vilniaus geležinkelio stotį. Sėdome į traukinį ir nubildėjome iki oro uosto. Pamatėme skrydžių belaukiančius keturis lėktuvus! O jau įsėdę į mokyklinį autobusiuką ir pasiruošę keliauti namo, stebėjome vieną kylantį ir vieną besileidžiantį lėktuvą.
Kaip gera, kad yra gerų žmonių. Kaip smagu, kad vaikai auga su naujomis patirtimis, žiniomis, nuostaba veide, šypsenomis, nuotykiais. Ačiū.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Vasario 24 d. Tauragnų muzikantai, artistai ir prijaučiantieji Utenoje, Užgavėnių šventėje. Nuotraukos Žymanto Trimonio. Žiūrėti...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

Vasario 15 d. tauragniškiai ir svečiai rinkosi į Tauragnų kultūros namus. Čia vyko Valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Susirinkusius sveikino Tauragnų seniūnas Alvydas Danauskas, Kuktiškių seniūnas Aistis Kukutis, Saldutiškio seniūnas Bronius Šliogeris. Buvo rodoma medžiaga iš keturių seniūnijų žygio "100+1 Draugystės kilometras", skirto Vasario 16-ajai ir Šaulių sąjungos 100-mečiui pažymėti.  Žygį, kuriame dalyvavo per 160 žmonių, organizavo UKC Tauragnų skyrius ir Tauragnų bendruomenė. Atminimo dovanėlės – trispalvės plaukų juostos – buvo įteiktos žygio koordinatorėms: Violetai Deveikienei (Kirdeikiai), Giedrei Šimkūnaitei-Kandratavičienei (Saldutiškis), Giedrei Tubelienei (Kuktiškės), Loretai Mikalauskienei (Pačkėnai), Astai Tidikienei (Šaulių sąjunga), Vidutei Padlipskienei (Biliakiemis), Ritai Butavičienei (Klykiai). Apie Šaulių sąjungos veiklą pasakojo Asta Tidikienė. Jungtiniame koncerte dalyvavo UKC Tauragnų, Saldutiškio, Kuktiškių skyrių ir Kirdeikių laisvalaikio salės meno mylėtojų kolektyvai. Veikė trys parodos iš Klykių, Pačkėnų ir Biliakiemio bendruomenių. Po koncerto visi vaišinosi šauliška koše. Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno, Žymanto Trimonio. Žiūrėti nuotraukas...

9873684 set of horizontal seamless wavy borders

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big