Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Liepos 6 d. renginiai Tauragnuose prasidėjo tradiciniu bėgimu nuo Tauragnų piliakalnio iki Taurapilio. Dalyvavo septyniolika bėgikų nuo 10 iki 60 metų amžiaus. Tai Mindaugas ir Aistis Brazauskai, seniūnas Alvydas Danauskas, Sigita Godeliauskienė, Evelina Grašytė, Adrijus, Edgaras ir Meida Mikalauskai, Žydrūnas Pakalnis, Vytenis Skvarsčinskas, Gintarė Sukarevičienė, Egidijus ir Greta Šinkūnai, Janė, Jonė ir Mikas Šinkūnai ir Vitalijus Šeršniovas. Greičiusias buvo Vytenis Skvarsčinskas. Ant piliakalnio vyko teatralizuotas renginys, buvo apdovanoti bėgimo dalyviai. 21 val. susirinkusieji giedojo Tautišką giesmę. Mūsų buvo apie 200! Nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...

Prasminga ir smagi šventė
Birželio 29 d.
tauragniškiai ir svečiai rinkosi į tradicinę Kraštiečių šventę. Susirinkusius pirmiausiai pasveikino mažieji tauragniškiai – darželio ir mokyklos vaikai. Vadovaujami mokytojos Aldonos Tartilienės vienodais baltais rūbeliais apsirengę vaikai kaip paukščiai suskrido į sceną lyg sakydami – „Visados tolimi, niekados svetimi mes lyg paukščiai visad susišauksim...“ Mažuosius keitė moterų ansamblis „Gelmė“, vadovaujamas Vilmos Valienės. Skambėjo dainos apie tėviškę. Susirinkusius taip pat sveikino seniūnas Alvydas Danauskas, renginių organizatorė Danguolė Trimonienė. Sveikinimo žodį tarė Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audrius Remeikis. Kraštietis prof. Stasys Šinkūnas atvežė prasmingą ir jautrią knygą, skirtą anksti išėjusios žmonos atminimui. Iš nuotraukų,  komentarų, laiškų galima nemažai sužinoti ir apie patį Stasį Šinkūną, kilusį iš Vyžių kaimo.
Po oficialiosios dalies UKC Tauragnų skyriaus vaikų ir jaunimo dramos studija parodė nuotaikingą ir pamokantį spektakliuką „Pusė kilogramo cukraus“ (rež. Loreta Juškėnienė). Neprailgo laikas ir laukiant koncerto. Susirinkusieji žiūrėjo LRT televizijos neseniai sukurtą laidą – „Daktarė Eugenija Šimkūnaitė – draugų atsiminimuose ir ant kapo žydinčioje vyšnioje“. Juk yra kuo pasidžiaugti – 2020 metus Seimas paskelbė dr. Eugenijos Šimkūnaitės metais.
Po pertraukėlės puikių dainų pynę padovanojo Ignalinos kultūros centro ansamblis „Iš širdies“ (vadovė Loreta Kuksėnienė).
Šventė tęsėsi kieme. Nors kilęs stiprus vėjas dar prieš šventę išvartė ir net sulaužė kiemeliams paruoštas palapines, tačiau geros nuotaikos nesugadino. Kieme laukė įvairūs gardumynai. Pasistengė mūsų seniūnaičiai ir jų pagalbininkai, kad tauragniškiai ir svečiai neišeitų alkani. Susirinkusieji ragavo net dviejų rūšių šaltibarščių (gamino Tauragnų seniūnaitė Giedrė Tubelienė ir muziejininkė Gražina Grašienė).  Piliakalnio seniūnaitė Danutė Valkauskienė privirė net „zacirkos“. Sėlės seniūnaitis Raimundas Kairionis kepė kiaušinius su lašinukais. Matyt, buvo labai skanūs, nes greitai neliko. „Kavinėje“ po dangumi galima buvo paskanauti naminės duonos su sviestu, sūrio, šviežio medaus, įvairių pyragų. Tai vis darbščių moterų darbo rezultatas. Namine produkcija parėmė Šeimaties seniūnaitis Marius Vapsva, Vilkablauzdės seniūnaitė Dalia Jackūnienė iškepė duonos.
Grojo nepailstantys muzikantai – Pranas Virvytis  ir Gintautas Lisauskas. Beklausant smagios muzikos buvo galima išmokti verpti (mokė Bronė Rožienė iš Maleckažemio). Už padovanotas vilnas ačiū Ievai Kuliešienei. Labai „paklausios“ buvo Janės Šinkūnienės padarytos skrybėlės iš klevo lapų, kai kurios moterys ir pačios išmoko pasidaryti. Kiemelyje prie kultūros namų Jonė ir Kamilė kvietė pajodinėti gražuoliais žirgais.
Šventės pabaigoje vyko aukcionas – buvo parduodamas menininko Vytauto Šemelio darbas – didžiulis angelas. Ilgai siūlyti nereikėjo – darbą įsigijo Giedrė Tubelienė.
Šventę rėmė Tauragnų krašto garbės pilietis Algis Trinkūnas ir jo vadovaujama įmonė „Agrenta“. Sekmadienį 11 val. bažnyčioje buvo laikomos šv. Mišios už Tauragnų krašto žmones. Ačiū visiems, kurie stengėsi, kad šventė būtų ir prasminga, ir smagi. Tekstas Danguolės Trimonienės. Nuotraukos Žymanto Trimonio. Žiūrėti nuotraukas...

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big