2020 m. sausio 4 d. Tauragnuose suplevėsavo Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliava. Šią džiugią žinią tauragniškiams ir svečiams miestelio aikštėje paskelbė nuaidėjęs rago garsas, iškilmingai buvo atnešta mažosios kultūros sostinės vėliava. Ją iškėlė Utenos rajono savivaldybės administracijos Tauragnų seniūnijos seniūnas Alvydas Danauskas.
Iš miestelio aikštės šventė persikėlė į kultūros namus. Čia buvo įnešta mažosios kultūros sostinės ugnis, kuri sausio 3 d. buvo perimta iš Dusetų – 2019 metų mažosios kultūros sostinės Utenos apskrityje. Žiūrovams daug puikių emocijų suteikė operos solistas Liudas Mikalauskas, padovanojęs gražiausių dainų pynę ir gerą nuotaiką. Koncertą susirinkusiems dovanojo UAB Verža (direktorius Marius Dumbliauskas) ir Tauragnų krašto bendruomenė.
Po koncerto tauragniškius sveikino Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, UKC vyr. meno vadovė Giedrė Katinienė, Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo pirmininkė Birutė Karnickienė, prof. Romas Pakalnis, Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė, kraštietė dailininkė Vida Navikienė, Tauragnų krašto garbės pilietis prof. Bonifacas Stundžia.
Tauragnams šie metai svarbūs dar ir tuo, kad Seimas 2020-uosius paskelbė kraštietės dr. Eugenijos Šimkūnaitės metais. Kultūros namuose vyko kalendoriaus, skirto E. Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms, pristatymas. Apie tai mintimis pasidalino Darius Šinkūnas, kuris kartu su Ignu Vaškeliu parėmė šio kalendoriaus leidybą.
Po šventės į dangų kilo balionai, nešdami džiugią žinią visiems Tauragnams.
Tekstas Danguolės Trimonienės, nuotraukos Dainiaus Atkočiūno. Žiūrėti nuotraukas...
Mūsų 2019 metai buvo dar sveikesni ir dar aktyvesni, nei įprastai. Dalyvavome projekte „Sveikata visus metus“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto tikslas buvo padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Projekte dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų mokinių komandos, vaikų ir jaunimo organizacijos, klubai, būreliai, šeimos. Projekto organizatoriai kiekvieną mėnesį nuo vasario iki gruodžio kvietė leistis į sveikatos užduočių kelionę - gaudavome vis naują iššūkį, kurį stengdavomės kuo sumaniau, įdomiau, originaliau, prasmingiau įveikti. Įveikėme visus ir gruodžio 12 dieną buvome pakviesti į baigiamąją projekto konferenciją Vilniuje. Ne šiaip klausyti, o pasirodyti. Paruošėme gražią pasveikinimo programą (mokiniai tikrai šauniai pasirodė, labai didžiuojuosi jais), prisidėjo mūsų nuolatinės globėjos - bibliotekininkė Nijolė iškepė duoną, muziejininkė Gražina paruošė džiovintų vaisių, vaistažolių prizus. Dalyvavo 269 komandos, 6917 dalyvių iš visos Lietuvos. Ir žinote ką? Mes laimėjome pirmą vietą! Namo grįžome su diplomu, padėkos raštu ir rimtomis dovanomis.
Tekstas ir nuotraukos Aldonos Tartilienės