Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

policija informuoja

2015 m. birželio 27 d. Utenos r. Tauragnų seniūnijoje vyko kraštiečių šventė "Po Tauragnų dangum", tai šventinis renginys skirtas Tauragnų miestelio gimtadieniui paminėti, kuriam sukako 760 m.
Šioje įspūdingoje šventėje renginio dalyviai ir svečiai galėjo išvysti Naisių vasaros teatro muzikinę programą "Dainuosma mudu abudu", dalyvauti atminimo akmens atidengime, vaišintis ir linksmintis seniūnaitijų kiemeliuose, klausytis Utenos varinių pučiamųjų orkestro „Cinkas" atliekamų kūrinių, aplankyti muziejaus parodų salėje eksponuojamą tauragiškių darbų parodą. Vaikų laukė pramogos kūrybiniame kiemelyje, suaugusiųjų vakaronė koncertuojant liaudiškos muzikos kapelai „Daumantų muzikantai".
Prie šventės aktyviai prisidėjo ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, kurie renginio metu ne tik užtikrino viešąją tvarką, visuomenės ir eismo saugumą, bet ir vykdė prevencinę veiklą, nuoširdžiai bendravo su gyventojais, džiaugėsi bendruomenių aktyvumu, išradingumu, glaudžiu tarpusavio bendravimu, kas vienija ir suartina visuomenę, skatina kurti saugią aplinką Utenos krašte.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnės D. Maselskienė ir I. Linkienė su bičiuliu Amsiu renginyje pateikė malonių staigmenų mažiesiems šventės dalyviams. Pareigūnės rūpindamos vaikų saugumu, siekdamos gilinti vaikų žinias apie saugų elgesį vasaros atostogų metu, surengė prevencinio pobūdžio piešinių konkursą vaikams tema „Vasarą aš saugus". Vaikai piešė spalvingus piešinius kaip reikia saugiai elgtis atostogų metu einant gatve, būnant kieme, namuose, gamtoje prie vandens telkinių. Vaikų spalvingi piešiniai puoš Utenos r. Tauragnų seniūnijos kultūros namus, kuriais galės gėrėtis ne tik vaikų tėveliai, bet ir svečiai.
Pareigūnės vykdė viktoriną vaikams apie kelių eismo taisykles ir saugų eismą, supažindino vaikus su pagrindinėmis kelių eismo taisyklėmis, bei saugiu elgesiu viešose vietose, kartu su bičiuliu Amsiu vaikams už dalyvavimą piešinių konkurse ir pademonstruotas puikias žinias viktorinoje dovanojo šviesą atspindinčius atšvaitus, spalvingus balionus, knygeles „Susipažinkime su policija", saldainius su bičiulio Amsiu atvaizdu. Tėveliams pareigūnai įteikė prevencinio pobūdžio lankstinukus „Saugokime vaikus vasaros atostogų metu", su prevencinio pobūdžio informacija ir patarimais tėvams ir vaikams kaip reikia saugiai elgtis vasaros atostogų metu.
Policijos pareigūnių nudžiuginti vaikai pakvietė pareigūnes ateiti į vaikų kūrybinį kiemelį, kur vaikus amatų mokė liaudies meistrai įvairių menų: piešti, tapyti, siuvinėti, velti iš vilnos, groti netradiciniais muzikos instrumentais, gaminti aitvarus. Policijos pareigūnės ne tik gėrėjosi visuomenės išradingumu, kaip mokomi nuo mažens vaikai gražių dalykų, t. y. prisiliesti prie meno, išmokti įvairių amatų, bet kartu su vaikais įsiliejo ir į gamybos procesą, gamino aitvarus. Skraidantys vaikų spalvingi aitvarai spinduliavo džiaugsmą, kūrybiškumą, teigiamas emocijas. Policijos pareigūnių nuoširdus bendravimas su vaikais, buvimas kartu, domėjimasis vaikų kūryba menais ir įsiliejimas į bendrą veiklą, skatina vaikų pasitikėjimą policijos pareigūnais.
Policijos pareigūnės nepamiršo ir didelį dėmesį skyrė šventėje dalyvavusiems senjorams. Lankydamos seniūnaitijų kiemelius pareigūnės bendravo su senjorais jiems aktualiais klausimais, senjorams dovanojo šviesą atspindinčius atšvaitus, magnetukus su bendruoju pagalbos telefonu 112, kad ištikus bėdai ar nelaimei senjorai visada turėtų po ranką informaciją kur reikalinga kreiptis pagalbos. Vykdant vagysčių prevenciją senjorams buvo įteikti prevencinio pobūdžio lankstinukai su patarimais ir informacija gyventojams kaip išvengti vagysčių atvejų, kaip reikia rūpintis savo ir turto saugumu. Senjorai džiaugėsi pareigūnų paprastumu, parodytu dėmesiu senyvo amžiaus žmogui, dėkojo už rūpinimąsi jų saugumu.
Policijos pareigūnų dalyvavimas šventėje, nuoširdus bendravimas su visuomene, parodytas dėmesys tiek vaikams, tiek senjorams, skatina visuomenės ir policijos bendravimą, bendradarbiavimą, tarpusavio pasitikėjimą, suartina visuomenę su policija, skatina saugios aplinkos kūrimą.
Utenos r. Tauragnų seniūnijos seniūnas A. Danauskas dėkojo policijos pareigūnams už glaudų bendradarbiavimą, dalyvavimą šventėje, rūpinimąsi visuomenės saugumu, parodytą dėmesį visiems šventės dalyviams, Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui už aktyvią veiklą renginių metu dovanojo knygą apie Tauragnus „Ties Tauragno krantais". Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad visuomenė rengia tokias šventes, kurios vienija, suartina visuomenę, žmonės turi galimybę susitikti, pabendrauti, pabūti vieni su kitais šeimomis, kad jaunoji karta mokoma mylėti savo kraštą, šeimą, artimą ir eiti dorovės keliu, mokantis meno amatų iš liaudies meistrų.
Nuotraukos ir tekstas Daivos Maselskienės

ooo

PATARIMAI VAIKAMS IR PAAUGLIAMS APIE PATYČIAS. Skaityti...oooKUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ? Skaityti...ooo KAIP IŠVENGTI ,,TELEFONINIŲ" SUKČIŲ? Skaityti...ooo

KAIP IŠVENGTI SUKČIŲ, NORINČIŲ PASINAUDOTI EURO ĮVEDIMU. Informacija...ooo

Utenos apskrities VPK primena, kad svarbu nešioti atšvaitą ir daryti tai teisingai. Daugiau informacijos...ooo

Transporto priemonės savininko atmintinė. Skaityti...oooSaugaus eismo kelyje atmintinė. Skaityti...

  utenos radijas   kultura utenoje.lt utenos_kolegija_2011     regia_lt   geoportal   utenos_tic_baneris