Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Jei esate apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), vykdami į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį, taip pat į Šveicariją, Islandiją, Norvegiją, Lichtenšteiną, būtinai pasiimkite Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Ji suteikia galimybę kitoje šalyje gauti būtinąją medicinos pagalbą.

• ESDK nemokamai išduoda bet kuri teritorinė ligonių kasa, taip pat jos atstovas Jūsų mieste per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo.
• ESDK išduodama bet kurio amžiaus asmeniui, apsidraudusiam PSD (kūdikiams, vaikams iki 16 m. kortelę gali paimti tėvai).
• Viešint užsienyje ir netikėtai susirgus, reikia kreiptis į tos šalies valstybinei sveikatos apsaugos sistemai priklausančią gydymo įstaigą.
• Būtinosios medicinos pagalbos apimtys skirtingose šalyse yra nevienodos. Su ESDK turi būti suteikta tokia pagalba, kad žmogui dėl medicininių priežasčių nereikėtų anksčiau nei numatyta grįžti į namus. Kortelė nekompensuoja paciento mokesčio ar priemokos, kuriuos moka visi tos užsienio šalies gyventojai, taip pat privačių gydymo įstaigų paslaugų, asmens transportavimo išlaidų. Norint užsitikrinti platesnę medicininę pagalbą, galima apsidrausti papildomai.
• Jei turite ESDK, bet nebesate apdraustas PSD, Jūsų turima kortelė nebegalioja. Pasinaudojus ja, iš Jūsų bus išieškota žala, padaryta mūsų šalies Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.
• Jei išvykstate į užsienį nepasiėmęs ESDK ir Jums prireikia būtinosios medicinos pagalbos, už ją reikia susimokėti pačiam. Išlaidos apdraustiesiems PSD kompensuojamos tik grįžus į Lietuvą ir kreipiantis į ligonių kasą su apmokėjimą patvirtinančiais dokumentais bei išrašu iš ligos istorijos apie užsienyje suteiktas paslaugas.

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big