Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

uuu

Patvirtintas 2019 m. paraiškų, parengtų pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, finansavimo sąrašas. Daugiau informacijos...

uuu

Sumažinkite iki 70% savo elektros išlaidų su saulės jėgaine
Mes, „Elektrum Lietuva“, džiaugiamės priklausydami didelei „Latvenergo“ šeimai, kuri yra didžiausia elektros tiekimo grupė Baltijos šalyse. Kartu mes vienijame virš 900 000 klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Ilgametė patirtis garantuoja mūsų paslaugų saugumą ir stabilumą.
Kviečiame žengti pirmuosius žingsnius švarios elektros energijos link ant savo namo stogo  įsirengiant saulės jėgainę. Taip tapsite nepriklausomais nuo kintančių elektros energijos kainų bei sumažinsite išlaidas elektros energijai net 70%! Jei svarstote apie švaresnę ir pigesnę elektros energiją, susisiekite su mumis jau šiandien – parengsime Jums asmeninį saulės jėgainės sprendimą per 2 dienas. Kad jėgainė kuo greičiau atsipirktų ir išvengtumėte palūkanų trečioms šalims, įrengsime ją išsimokėtinai.
Jūsų patogumui, padėsime gauti valstybės paramą saulės jėgainės įrengimui. Paramos gavimu šiemet džiaugiasi jau 2656 gyventojai, kuriems bus išdalinta 6,2 mln. eurų.
Norite pasitarti? Mūsų ekspertai pasiruošę įvertinti Jūsų poreikius ir pasiūlyti tinkamiausią sprendimą: https://saulesenergija.elektrum.lt. Taip pat mielai pakonsultuosime jus telefonu +370 700 77 000 ir el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..  Pagaukime saulę kartu! UAB "Elektrum Lietuva" 

uuu

Vyksta kelio Tauragnai–Šeimatis–Daunoriai remonto darbai. 

Daugiau nuotraukų...

uuu

Nuo rugpjūčio 1 d. bičių augintojus kviečiame teikti paraiškas paramai už papildomą bičių maitinimą (cukrų) gauti.
Už vieną bičių šeimą galima gauti iki 5,79 Eur dydžio kompensaciją įprastiniam cukrui, ekologiškam cukrui arba invertuotajam cukraus sirupui įsigyti ir ne daugiau kaip 11,58 Eur dydžio kompensaciją už ekologinės gamybos ūkio sertifikuotą bičių šeimą.
Kompensacija galima už ne daugiau kaip 10 kg cukraus / ekologiško cukraus arba ne daugiau kaip už 15 l invertuotojo cukraus sirupo vienos bičių šeimos papildomam maitinimui.
Į finansavimą gali pretenduoti bičių laikytojai, kurių bičių šeimos registruotos Ūkinių gyvūnų registre, ir žemės ūkio valdos valdytojai arba partneriai, savo valdą įregistravę Žemės ūkio ir kaimo verslo registre.
Primename, kad duomenis apie turimą bičių šeimų skaičių bičių augintojai turi atnaujinti kasmet, prieš teikdami paraišką.
Paraiškas galima teikti savivaldybių administracijose pagal gyvenamąją vietą kartu su reikalingais dokumentais, o paramą išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.
Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos einamaisiais metais iki paramos paraiškos pateikimo dienos (įskaitytinai).
Turintieji  daugiau kaip 150 bičių šeimų į paramą pretenduoti negali.
Paraiškas kviečiame teikti iki rugsėjo 15 d.   Žemės ūkio ministerijos inf.

uuu

Utenos pirminės sveikatos priežiūros centre – svarbios naujovės
Naujovė – nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga

Utenos PSPC direktorius Edvinas Ašoklis informavo, kad jau kelis mėnesius įstaigoje teikiamos nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos pacientams. Šių paslaugų esmė – užsiregistravus registratūroje ar paskambinus telefonu šeimos gydytojui (vidaus ligų gydytojui, vaikų ligų gydytojui, akušeriui ginekologui ar chirurgui) galima gauti tam tikras paslaugas, todėl nebūtina apsilankyti sveikatos priežiūros įstaigoje. Tokiu būdu gali būti skiriami pakartotiniai tyrimai, tęsiamas vaistinių preparatų ar medicinos pagalbos priemonių skyrimas, pacientui ar jo atstovui paaiškinami atliktų tyrimų rezultatai bei pagal juos koreguojamas gydymas, vaistų ar medicinos pagalbos priemonių vartojimas.
Nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos neteikiamos, kai yra naujas gydymo atvejis, prašoma paskirti vaistų ar medicinos pagalbos priemonių, kurių pacientas anksčiau nevartojo, arba jei negalima įsitikinti paciento pateikiamų duomenų tikrumu ar įvertinti paciento būklės be apžiūros. Utenos PSPC vadovas pabrėžė, jog suteikus nuotolinę paslaugą žmogus kitą kartą dėl tos pačios priežasties privalo atvykti į įstaigą, išskyrus, jei pacientui tęsiamas medicinos pagalbos priemonių skyrimas.

Nėščiosios neliks be priežiūros
E. Ašoklis informavo, kad, išėjus vienai gydytojai akušerei ginekologei į užtarnautą poilsį, kūdikių besilaukiančias moteris galės prižiūrėti ir šeimos gydytojai, kurie kompetentingai ir atsakingai teiks šias komandines paslaugas. Utenos PSPC kol kas lieka dirbti du gydytojai akušeriai ginekologai. „Paslaugos bus teikiamos visos ir kokybiškai", – pabrėžė pašnekovas.
Kita naujovė – jau kurį laiką nuo 8 iki 14 val. veikiantis informacijos langelis registratūroje. Jame teikiama informacija pacientams apie įstaigoje teikiamas paslaugas (apie draustumą privalomuoju sveikatos draudimu, kaip gauti paslaugas nedraustam pacientui, kaip užsiregistruoti pas gydytojus ir pan.), pagalba išsikviečiant taksi ir pan.
Priminimas iš koordinatoriaus dėl prevencinių programų
Utenos PSPC direktorius taip pat pranešė, jog įstaigoje jau kurį laiką dirba koordinatorė, kuri kuruoja visas įstaigos vykdomas valstybines sveikatos prevencines programas: gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programą 25–60 metų moterims; atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programą 50–69 metų moterims; asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programą 40–55 metų vyrams ir 50–65 metų moterims; priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu; storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą 50–74 metų pacientams; vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programą 6–14 metų vaikams.
Pašnekovas pabrėžė, kad koordinatorė gali paskambinti bet kuriam nurodyto amžiaus Utenos rajono gyventojui ir priminti, kad atvyktų nemokamai pasitikrinti.
Laiku pasitikrinti ir gydytis
E. Ašoklis taip pat priminė mokyklinio amžiaus tėvams, kad vaiko sveikatos pažymos išduodamos visus metus, todėl dabar, kai dalis gydytojų atostogauja, gali tekti laukti eilėse. Vadovas kvietė šiomis pažymomis susirūpinti anksčiau ir neatidėlioti visko vasarai, ypač – prieš pat mokslo metų pradžią.
Neseniai Utenos PSPC Odontologijos skyriuje nuo 7 iki 12 val. pradėta teikti paslauga pacientams su danties skausmu. Direktorius sakė, kad buvo pageidavimų ilginti šio kabineto darbo laiką, bet atlikus tyrimą paaiškėjo, jog didesnė dalis su skausmu besikreipiančių pacientų nesirūpino savo dantimis anksčiau – neatliko burnos higienos, nesilankė profilaktiniams patikrinimams, jų netaisė. Todėl buvo nuspręsta palikti darbo laiką tokį patį.
Svarbiausia – kreiptis
Direktoriaus pavaduotoja slaugai Danutė Kunčiūnienė taip pat priminė apie teikiamas Slaugos tarnybos paslaugas, kurias gali gauti ne tik Utenos PSPC, bet ir kitose pirminės sveikatos priežiūros įstaigose registruoti pacientai, be to – ir iš kitų miestų atvykę ligoniai, kuriems nustatytas slaugos ar priežiūros poreikis. „Suteiksime visą reikiamą pagalbą, tarpininkausime bendraujant su šeimos gydytojais, net jei tai ne mūsų įstaigos gydytojai, – tikino pavaduotoja. – Randame tikrai apleistų pacientų, su įsisenėjusiomis pragulomis ir opomis, todėl kviečiamės konsultantą iš Vilniaus ir padedame tokiems ligoniams. Tegul tik žmonės kreipiasi, skambina – mes visiems padėsime."
E. Ašoklis minėjo, kad nuo lapkričio 1 dienos bus plečiama vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų įvairovė ir teikiamos vaikų bei paauglių psichiatrijos dienos stacionaro paslaugos, todėl tėvai galės prašyti siuntimo joms gauti pas gydantį gydytoją psichiatrą.

Prevencinių programų koordinatorės tel. 8 615 88 313
Slaugos paslaugų namuose tarnyba – tel. 8 685 83 775 darbo dienomis nuo 9 iki 11 val.

Sofija JURELIENĖ, 2019 m. liepos 31 d. „Utenos diena“

  globalus regionai final 53  utenos radijas   utenos_kolegija_2011  regia_lt  geoportal  utenos_tic_baneris  Logo big